Norbert Cała Norbert Cała

News Blog

Jestem zdecydowanie team FitBit, dlatego premiera nowego Charge 5 to dla mnie duża gratka. Szczególnie, że jestem użytkownikiem poprzednika, czyli Charge 4.

To jest news, który jest efektem także mojej pracy od ponad roku. Miło mi zakomunikować, że we wrześniu w zrewitalizowanym kompleksie Fabryki Norblina zostanie otwarte na nowo Apple Muzeum Polska. Zobaczycie w nim ponad 1500 eksponatów związanych bezpośrednio z Apple. Pewnie część z Was miała okazję być w pierwszej lokalizacji muzeum w Łosiu, lub w drugiej zdecydowanie większej w Piasecznie, gdzie MyApple miało swoje imprezy. Teraz czas na szerokie otwarcie fantastyczną przestrzeń wystawienniczą z prawdziwego zdarzenia w genialnym, pasującym do ducha muzeum otoczeniu.

Od 18 do 20 maja trwa konferencja dla developerów Google I/O. To taki odpowiednik „applowej” konferencji WWDC. Najważniejszą informacją, jaka przebiła się z tej imprezy to oczywiście Android 12, ale nie tylko ten system tam zaprezentowano. Bardzo ciekawe, choć mało nagłośnione nowości dostaniemy w działce smart home.

Samochodów elektrycznych przybywa z dnia na dzień, a z własnej praktyki wiem, że największą obawą ludzi przed elektryczną rewolucją jest brak ładowarek.

Kilka miesięcy temu testowałem pierwszy samochód zgodny z Car Key, czyli otwierany bezpośrednio z "kluczyka", który mamy w iPhone. Było to BMW serii 3 - zapraszam do przeczytania.

Bardzo ciekawą aktualizację dostała dziś aplikacja Eve for HomeKit - według wielu (mnie też) najlepsza aplikacja do obsługi HomeKit. 

Logitech to dobrze znany u nas w kraju producent akcesoriów, pamiętam ich myszki, które podłączałem pod PC XT. Wróćmy do współczesności. Logitech ma bardzo fajną serię kamer HomeKit o nazwie Circle. Niestety kamery nie są oficjalne dostępne w naszym kraju. Można je kupić na aukcjach i będzie do dobry wybór. Sam mam takie dwie. 

W iOS 14 jest sporo nowości związanych z HomeKit. Jedną z nich jest oświetlenie adaptacyjne (Adaptive Lighting).

Chciałoby się powiedzieć — WRESZCIE. To już prawie dla lata jak Netatmo zaprezentowało swój wideodomofon zgodny z HomeKit. Bylem nawet na jakiejś pierwszej prezentacji tego produktu i już wtedy działał. Potem nagle informacje o nim znikły i przez ponad rok się nigdzie nie pojawiał. Jakiś czas temu wrócił na stronę Netatmo i niektórych dystrybutorów.

Część z Was miała pewnie okazję być lub przynajmniej słyszała o muzeum Apple w czeskiej Pradze. Pamiętam swoją pierwszą wizytę tam przeszło cztery lata temu. Byłem zachwycony, wspaniałe miejsce, w centrum Pragi, ogrom eksponatów, osobistych przedmiotów Steve’a Jobsa i perełka Apple 1. Fan Apple lepszego miejsca nie mógł sobie wyobrazić.

Pewnie nie zainteresowałbym się tematem, gdybym nie miał wytatuowanego iPoda prawie na czole i przypadkiem nie miał muzeum iPodów. Ale mam ... muzeum nie tatuaż iPoda, a przynajmniej nie na czole.