Norbert Cała Norbert Cała

News Blog

Od 18 do 20 maja trwa konferencja dla developerów Google I/O. To taki odpowiednik „applowej” konferencji WWDC. Najważniejszą informacją, jaka przebiła się z tej imprezy to oczywiście Android 12, ale nie tylko ten system tam zaprezentowano. Bardzo ciekawe, choć mało nagłośnione nowości dostaniemy w działce smart home.

Samochodów elektrycznych przybywa z dnia na dzień, a z własnej praktyki wiem, że największą obawą ludzi przed elektryczną rewolucją jest brak ładowarek.

Kilka miesięcy temu testowałem pierwszy samochód zgodny z Car Key, czyli otwierany bezpośrednio z "kluczyka", który mamy w iPhone. Było to BMW serii 3 - zapraszam do przeczytania.

Bardzo ciekawą aktualizację dostała dziś aplikacja Eve for HomeKit - według wielu (mnie też) najlepsza aplikacja do obsługi HomeKit. 

Logitech to dobrze znany u nas w kraju producent akcesoriów, pamiętam ich myszki, które podłączałem pod PC XT. Wróćmy do współczesności. Logitech ma bardzo fajną serię kamer HomeKit o nazwie Circle. Niestety kamery nie są oficjalne dostępne w naszym kraju. Można je kupić na aukcjach i będzie do dobry wybór. Sam mam takie dwie. 

W iOS 14 jest sporo nowości związanych z HomeKit. Jedną z nich jest oświetlenie adaptacyjne (Adaptive Lighting).

Chciałoby się powiedzieć — WRESZCIE. To już prawie dla lata jak Netatmo zaprezentowało swój wideodomofon zgodny z HomeKit. Bylem nawet na jakiejś pierwszej prezentacji tego produktu i już wtedy działał. Potem nagle informacje o nim znikły i przez ponad rok się nigdzie nie pojawiał. Jakiś czas temu wrócił na stronę Netatmo i niektórych dystrybutorów.

Część z Was miała pewnie okazję być lub przynajmniej słyszała o muzeum Apple w czeskiej Pradze. Pamiętam swoją pierwszą wizytę tam przeszło cztery lata temu. Byłem zachwycony, wspaniałe miejsce, w centrum Pragi, ogrom eksponatów, osobistych przedmiotów Steve’a Jobsa i perełka Apple 1. Fan Apple lepszego miejsca nie mógł sobie wyobrazić.

Pewnie nie zainteresowałbym się tematem, gdybym nie miał wytatuowanego iPoda prawie na czole i przypadkiem nie miał muzeum iPodów. Ale mam ... muzeum nie tatuaż iPoda, a przynajmniej nie na czole.

Od pewnego czasu w CarPlay mamy nowy, podzielony wygląd "pulpitu - dashboard". Widać na nim w małym okienku mapę i np. skróty z HomeKit, informację o odtwarzanych mediach. Niestety mimo wprowadzenia w iOS 12 wsparcia w CarPlay dla innych map niż mapy Apple to w widoku podzielonego ekranu zawsze były widoczne mapy Apple.

Kilka godzin temu miałem okazję jako jeden z nielicznych dziennikarzy być na premierze polskiej marki samochodów elektrycznych Izera. To ten słynny samochód, który został obiecany przez premiera już jakiś czas temu.